Достапни линкови

logo-print

Дејан Арсовски го фати крстот во Вардар


Дејан Арсовски од Драчево го фати крстот во реката Вардар на православниот празник Водици кој се одбележува денеска. Скопјанецот прв пат скока по крстот а одлуката ја донел за неговиот син Војдан кој денеска слави именден. Честитки прими од премиерот Никола Груевски и градоначалникот на Град Скопје Коце Трајановски кои присуствуваа на манифестацијата.
XS
SM
MD
LG