Достапни линкови

logo-print

Јован Бабачев го фати крстот во Охрид


Јован Бабачев од Варош оваа година по петти пат го фати крстот во осветените води на Охридското Езеро. Над 1.000 верници го бараа крстот дваесетина минути во водите на езерото со температури од 8 степени целзиусови, јавуваат медиумите. Чествувањата на празникот започнаа утрово во 8 часот со свечени литургии во верските објекти.Службите за итна медицинска помош интервенирале за три случаи на премрзнување.
XS
SM
MD
LG