Достапни линкови

logo-print

Вељаноски кани посматрачи за локалните избори


Претседателот на македонското Собрание Трајко Вељаноски, денеска ги покани првите луѓе на релевантните меѓународни институции, нивни претставници да учествуваат во набљудувањето на локалните избори и за тоа да ја известат Државната изборна комисија, која ја утврдува процедурата за следење на изборите.
Вељаноски упати такво известување и покана до претседателите на Парламентарното собрание на ОБСЕ Рикардо Миљори, на Европскиот парламент Мартин Шулц, на Парламентарното собрание на Советот на Европа Жан-Клод Мињон и на Парламентарното собрание на НАТО Хју Бејли, соопшти собраниската служба за информирање.
XS
SM
MD
LG