Достапни линкови

logo-print

Македонија место погоре на ФИФА листата


Македонската фудбалска репрезентација се најде на 80 место на најновата рејтинг листа што денеска ја објави Светската фудбалска асоцијација ФИФА. Тоа значи подобрување на пласманот за една позиција во однос на декемвриското рангирање. Нема промени на позициите во првата десетка. Води Шпанија пред Германија и Аргентина, а потоа следуваат Италија, Колумбија, Англија, Португалија, Холандија, Русија и Хрватска.
XS
SM
MD
LG