Достапни линкови

logo-print

Протестите во Пакистан растурени од полицијата


Пакистанската полиција со пукање во воздух ги растури демонстрациите пред резиденцијата на гувернерот на Пешавар, а против убиствата за кои се обвинуваат пакистанските безбедносни сили. Радио Машал јави дека во хаосот што настанал биле повредени најмалку 13 луѓе. Во почетокот на неделава околу14 луѓе загинале во напад кој, како што велат роднините на жртвите, го извршиле пакистанските сили. Тоа беше демантирано од пакистанските власти.
XS
SM
MD
LG