Достапни линкови

logo-print

Владата ги предупреди протестантите во Исламабад


Министерот за внатерешни работи на Пакистан ги предупреди антивладините демонстранти кои се собраа во Исламабад дека ќе ги растера додавајќи дека трпението на јавноста и на владата истекува. Минситерот Рахман Малик рече дека проблемот го предизвикува исламскиот свештеник Мухамед Тахир ул Кадри кој неодамна се врати во Пакистан по години поминати во Канада кој ја повикува владата да се повлече нарекувајќи ја неспособна и корумпирана. Министерот за информации рече дека изборите ќе се одржат според планиранотот меѓу 5 и 15 мај.
XS
SM
MD
LG