Достапни линкови

logo-print

Хеликоптер се урна во Лондон


Две лица загинаа откако хеликоптер се урна во близина на железничка станица во централен Лондон, соопшти полицијата.
Полицијата сметa дека хеликоптерот се удрил во кран на врв на зграда.
Од местото се издигна густ час.
Полицијата во Лондон соопшти дека нема никакви индиции оти станува збор за тероризам.
XS
SM
MD
LG