Достапни линкови

logo-print

Најмалку 23 лица загинаа во серија напади во Ирак


Во северен Ирак и Багдад во неколку напади загинале 23 луѓе.
Најголеми жртви имаше во етнички мешаниот Киркук каде во два напади со автомобил бомба загинаа 16 се ранети 190 лица.
Една бомба експлодирала пред канцеларијата на регионалниот лидер на Курдската Демократска Партија Масуд Барзани,а втората автомовил бомба експлодирала во близина. Двајца други загинаа во одвоени напади во Туз Курмату, а 5 во Багдад.
XS
SM
MD
LG