Достапни линкови

logo-print

Русија привремено го затвори Конзулатот во Алепо


Експлозија на бомба пред Универзитетот во Алепо

Експлозија на бомба пред Универзитетот во Алепо

Руското министертво за надворешни работи соопшти дека привремено ќе го затвори својот Конзулат во сирискиот град Алепо. Во соопштението од Москва е наведено дека привремено сите активности ќе бидат прекинати а сите информации граѓаните можат да ги добијат во руската амбасада во Дамаск. Ваквото соопштение доаѓа по вчерашниот напад врз Универизитетот во Алепо при кој загинаа над 80 студенти а ранети се околу 160.
XS
SM
MD
LG