Достапни линкови

logo-print

Пожар во Македонски пошти


Пожарникарите успеаја да го смират пожарот во главната зграда на Македонски Пошти во Скопје, но сè уште над зградата се издига густ чад. Според првичните информации, пожарот избувнал во сервер салите. Поради гушење со чад, едно лице е пренесено во Клиниката за хирушки болести „Свети Наум Охридски“ во Скопје.

XS
SM
MD
LG