Достапни линкови

logo-print

Поевтинува природниот гас за стопанството


Илустрација.

Илустрација.

Макпетрол ја намали цената на природниот гас за стопанството за 6,23 денари, па сега гасот ќе се продава за 30,03 денари за кубен метар. Причина за намалувањето е пониската набавна цена на гасот, соопшти Макпетрол.
XS
SM
MD
LG