Достапни линкови

logo-print

Протест против Црвенковски во Скопје


Поранешниот генерален секретар на подмладокот на СДСМ Михаил Младеновски најави дека на претстојните локални избори ќе настапат со независни кандидатски листи, незадоволни од последните одлуки на СДСМ. Тој, заедно со група млади луѓе, денеска побара оставка од претседателот на СДСМ Бранко Црвенковски.

Незадоволството од од работата на Црвенковски, тие го изразија и преку акција насловена „Денар за Бранко“, што ја организираа на плоштадот „Македонија“ во Скопје. Акцијата, според Младеновски, симболично означува дека на Црвенковски му се важни само моќта и парите.

СДСМ, неколку пати повторува дека Младеновски работи по нарачка на владејачката партија.
XS
SM
MD
LG