Достапни линкови

logo-print

Вооружен напад врз седиштето на Нова демократија во Атина


Две непознати лица на мотоцикл синоќа пукале врз седиштето на партијата Нова демократија во Атина, јавуваат грчките медиуми, повикувајќи се полициски извори кои наведуваат дека на местото биле пронајдени девет чаури од автоматска пушка „калашњиков“. Портпаролот на грчката Влада Симос Кедикоглу изјави дека куршум бил пронајден и во канцеларијата на премиерот Андонис Самарас, нагласувајќи дека целта на напаѓачите била токму просторијата на премиерот.
XS
SM
MD
LG