Достапни линкови

logo-print

Распуштени локалните власти во Пакистан по нападите


Пакистанскиот премиер Раја Первез Ашараф

Пакистанскиот премиер Раја Первез Ашараф

Пакистанскиот премиер Раја Первез Ашараф се согласи да ја разреши владата на Балочистан, неколку дена по најсмртоносниот сепаратистички напад во покраината. Во бомбашките напади во четвртокот во Куета загинаа повеќе од 90 лица.
Ашараф изјави и дека паравоените сили ќе спроведат операција против милитантите, кои се осомничени за организација на нападите.
XS
SM
MD
LG