Достапни линкови

logo-print

Советот за безбедност на ОН на состанок за Мали


Советот за безбедност на ОН денеска ќе одржи соатанок по барање на Франција на која ќе се разговара за ситуацијата во Мали. Франција испрати воени авиони и војска на северниот дел на африканската земја за соборување на исламските екстремисти, кои се претпоставува дека се поврзани со Ал Каеда.
XS
SM
MD
LG