Достапни линкови

logo-print

САД помогнале во спасувачката мисија во Сомалија


Американскиот претседател Барак Обама

Американскиот претседател Барак Обама

Американскиот претседател Барак Обама изјави дека американските сили помогнале во неуспешниот обид за спасување на француски државјанин во Сомалија во минатиот петок.
Според Обама, американските сили овоможиле ограничена техничка поддршка на француските сили кои ја водеа операцијата.
XS
SM
MD
LG