Достапни линкови

logo-print

Потпретседателот на Венецуела во посета на Чавез во Куба


Потпретседателот на Венецуела Николас Мадуро

Потпретседателот на Венецуела Николас Мадуро

Потпретседателот на Венецуела Николас Мадуро ќе отпaтува за Куба во посета на претседателот Хуго Чавез, кој и натаму се наоѓа во болница во Хавана, по операцијата на рак.
Ова ќе биде второ патување на Мадуро во Куба, откако Чавез беше подложен на четвртата операција на рак на 11 декември. Чавез наделава ја пропушти инаугурацијата на неговиот нов претседателски мандат.
XS
SM
MD
LG