Достапни линкови

logo-print

Обама најави побрз трансфер на одговорноста за безбедноста во Авганистан


Американскиот претседател Барак Обама на средбата со авганистанскиот претседател Хамид Карзаи

Американскиот претседател Барак Обама на средбата со авганистанскиот претседател Хамид Карзаи

Американскиот претседател Барак Обама изјави дека американската војска го забрзува трансферот на одговорноста за безбедноста на Авганистан на силите од земјата. Обама ја соопшти веста по средбата со авганистанскиот претседател Хамид Карзаи во Вашингтон.
Според Обама, американската војска ќе ја префрли одговорноста оваа пролет, неколку месеци порано од очекуваното.
XS
SM
MD
LG