Достапни линкови

logo-print

ВМРО ДПМНЕ треба да се изјасни по барањата на СДСМ


Премиерот и лидер на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски.

Премиерот и лидер на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски.

Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ денеска, според најавите, треба да оствари средба по која се очекува да го каже конечниот став по барањата со кои лидерот на СДСМ Бранко Црвенковски го условува учеството на опозицијата на локалните избори.
СДСМ бара покрај локалните избори да се одржат и парламентарни избори. Оваа партија постави неколку услови, меѓу кои се, се смена на министрите за правда, за внатрешни работи и за финансии, како и на директорот на МРТВ.
XS
SM
MD
LG