Достапни линкови

logo-print

Марш на вистината на опозицијата од Сител до МРТВ


Протест на опозицијата пред Собранието

Протест на опозицијата пред Собранието

Опозицијата денеска ќе одржи „Марш на вистината“, под мотото „Отпор против режимските лаги“, кој ќе започне напладне пред платото спроти телевизијата Сител, па ќе продолжи покрај Владата, Собранието и ќе заврши пред зградата на МРТВ.
Според СДСМ, целта на маршот не за да извршат притисок врз медиумите, ниту да влијаат врз нивната уредувачка политика, туку да дадат отпор против газењето на слободата на медиумите и говорот.
XS
SM
MD
LG