Достапни линкови

logo-print

Виновникот за експлозиите во Загреб во болница


Загреб

Загреб

Лицето кое изминатата ноќ било рането во експлозијата во западниот дел на Загреб, признало дека го поставило експлозивот, како и бомбата од пред два дена што експлодира крај железничката станица Подсусед, јавуваат хрватските медиуми, повикувајќи се на извори блиски до истрагата. Загрепската полиција не ја потврди оваа информација, ниту информацијата за приведувањето на распит на 14 лица по експлозијата од изминатата ноќ, за да не влијае на истрагата.
XS
SM
MD
LG