Достапни линкови

logo-print

ДИК го подготвува роковникот за локалните избори


Илустрација

Илустрација

Државната изборна комисија ги презема сите неопходни активности за спроведување на законските дејствија за одржување на локалните избори на 24 март, изјави денеска портпаролот на Комисијата Билјана Јовановска.
- Во ДИК се извршуваат сите неопходни активности за преземање на законските дејствија, а ќе следи донесување на роковник што ќе биде објавен, изјави Јовановска.
ДИК денеска одржува седница на која се разгледуваат датумите за подготовка на роковникот.
XS
SM
MD
LG