Достапни линкови

logo-print

Нимиц на средби со државниот врв во Скопје


Специјалниот претставник на генералниот секретар на ООН за прашањето за името Метју Нимиц денеска ќе престојува во Скопје на средби со македонскиот државен врв. Засега се закажани средбите со Министерот за надворешни работи, Никола Поповски и со шефот на државата, Ѓорге Иванов, за претпладнево, но најавена е и средба со премиерот Груевски.
XS
SM
MD
LG