Достапни линкови

logo-print

Седуммина ранети во експлозија на автомобил во Тел Авив


Илустрација.

Илустрација.

Најмалку седум луѓе се ранети во експлозија на автомобил во Тел Авив во близина на израелското министерство за одбрана. Портпаролот на израелската полиција изјави дека „има голема веројатност“ експлозијата да е поврзана со криминал, но не можеше дефинитивно да исклучи вмешаност на палестинските милитанти.
XS
SM
MD
LG