Достапни линкови

logo-print

Џек Лу ќе биде номиниран за нов секретар за финансии на САД


Американскиот претседател Барак Обама, според медиумските извештаи, ќе го наименува шефот на персоналот на Белата Куќа Џек Лу за нов секретар на трезорот, односно министер за финасии.
Тој треба да го замени Тимоти Гартнер кој служеше како секретар во првиот мандат на Обама. Лу има 57 години и два пати ја предводеше канцеларијата за буџет и менаџмент на Белата Куќа.
XS
SM
MD
LG