Достапни линкови

logo-print

Уапсена музичка група во Иран


Ирански рапер во американско музичко студио

Ирански рапер во американско музичко студио

Иранската полиција уапсила пет членови на музичка група заради сомневање дека продуцирале песни за ирански музичари во САД и дека обезбедувале видео снимки за сателитски канали кои се сметаат за дисидентски,а емитуваат програма на перисиски јазик, јавуваат новинските агенции. Во Иран официјално музиката од Западот се третира како декадентна, а Иранците можат да набават странска музика само преку тајни канали.
XS
SM
MD
LG