Достапни линкови

logo-print

Српскиот државен врв утврдува стратегија за Косово


Владата на Србија денеска одржува заеднички состанок со претседателот на државата Томислав Николиќ во врска со платформата за Косово. Платформата, во вид на резолуција, потоа ќе биде доставена на усвојување во Парламентот, кој за неа би расправал во петок. Претседателот Николиќ изјави деновиве дека со платформата би се утврдиле црвените линии на Србија во врска со Косово.
XS
SM
MD
LG