Достапни линкови

logo-print

Депардије не се појави на суд во Париз


Жерар Депардије

Жерар Депардије

Францускиот актер Жерар Депардије денеска не се појавил на судењето во Париз по повод истрагата дека возел во пијана состојба. Тој вчера беше во Цирих на доделувањето „Златна топка 2012“. Депардије во миниот ноември бил запрен бидејќи пијан возел скутер и неколку часови минал во специјална установа за трезнење. 63 годишниот Депардије деновиве лично од рускиот претседател Владимир Путин доби руски пасош, откако се закани дека ќе се откаже од францускиот поради зголемувањето на даноците за најбогатите французи. Француските власти планираат годинава да воведат данок од 75 насто за богатите чиј годишен приход им е над милион евра.
XS
SM
MD
LG