Достапни линкови

logo-print

Припадник на ИСАФ загинал во „инсајдерски напад“


Еден припадник на мировните сили во Авганистан (ИСАФ) бил убиен во последниот „инсајдерски напад“. Во денешното соопштение на ИСАФ се вели дека едно лице облечено во униформа на Авганистанската национална армија го свртило оружјето кон припадници на мировните сили во јужен Авганистан, при што убило еден војник. Во соопштението не се наведени повеќе детали.
XS
SM
MD
LG