Достапни линкови

logo-print

Путин му го предаде руското државјанство на Депардје


Рускиот претседател Владимир Путин лично му го предаде руското државјанство на францускиот актер Жерар Депардје во градот Сочи на Црното Море, објавија руските медиуми. Депардје е вклучен во жесток спор за плаќањето даноци со француските власти. Поранешната француска актерка и активистка за правата на животните Брижит Бардо во четвртокот се закани дека ќе му се придружи на Депардје во егзил во Русија ако Франција не ја откаже закажаната еутаназија на два болни циркуски слона.
XS
SM
MD
LG