Достапни линкови

logo-print

Убиени двајца хуманитарни работници во Пакистан


Најмалку двајца хуманитарни работници биле убиени во северозападен Пакистан, соопштуваат тамошните власти. Според нив непознати вооружени лица убиле двајца хуманитарни работници од Фондацијата Ал Кидмат кои биле вклучени во образовен проект. Фондацијата е крило на тврдокорната партија Џамаат-е Ислами. Во вторникот, вооружени напаѓачи убија седум пакистански хуманитарни работници во северозападната област Сваби
XS
SM
MD
LG