Достапни линкови

logo-print

Позитивни економски сигнали во САД


Американските берзи растат по владината објава дека во декември се остварени нови 155 илјади работни места во САД.
Се очекува Доу Џонс да ја оствари својата најдобра недела за изминативе 6 месеци со пораст од 3,5 насто. Слично растат и индексите Насдак и Стандард анд Пур. Берзите посебно позитивно реагираа по договорот во Конгресот за одбегнување на фискалната бездна во САД.
XS
SM
MD
LG