Достапни линкови

logo-print

Претседателските избори во Кипар на 17 февруари


Димитрис Христофиас

Димитрис Христофиас

Претседателските избори во Кипар ќе се одржат на 17 февруари, а евентуалниот втор круг е закажан за 24 истиот месец, соопшти денеска кипарското Министерство за внатрешни работи. Актуелниот претседател Димитрис Христофиас изјави дека нема да се кандидира за втор мандат. Најголеми шанси за победа, според анкетите, има лидерот на Демократскиот собир Никос Анастасиадис.
XS
SM
MD
LG