Достапни линкови

logo-print

Уго Чавез има респираторна инфекција


Уго Чавез

Уго Чавез

Владата на Венецуела соопшти дека претседателот Уго Чавез страда од респираторна инфекција по операцијата на рак во Куба. Според министерот за информации Ернесто Вилегас, претседателот Чавез е под стриктен медицински режим.
Во изјавата се наведува и дека странски медиуми водат психолошка војна со цел да ја дестабилизраат Венецуела.
Чавез не е појавен во јавноста од операцијата на 11 декември. Не е јасно дали тој ќе биде доволно здрав да се врати во земјата за да ја превземе функцијата на 10 јануари согласно новиот мандат.
XS
SM
MD
LG