Достапни линкови

logo-print

Клинтон следната недела се враќа на работа


Американскиот Стејт Департмент соопшти дрека државниот секратар Хилари Клинтон ќе се врати следната недела на работа откако вчера беше пуштена од болницата во Њујорк. Портпаролката Викторија Нуланд изјави дека Клинтон деновиве се одмара во својот дом, и се подготвува да се врати следната недела на работа. Клинтон заврши во болница поради тромб, кој се наоѓал меѓу нејзиниот мозок и череп.
XS
SM
MD
LG