Достапни линкови

logo-print

Американска неофицијална делегација ќе ја посети Северна Кореја


Извршниот директор на Гугл, Ерик Шмит ќе биде во неофицијалната американска делегација која ќе ја посети Северна Кореја во овој месец. Деталите за оваа посета сеуште не се познати. Шмит е поборник на идејата сите луѓе во свестот да имаат пристап до интернет. Северно-корејскиот лидер Ким Џонг Ун се заложи за развој на технологијата како начин за економски развој, но само малку северно-корејци имаат слободен пристап до интернет.
XS
SM
MD
LG