Достапни линкови

logo-print

Хилари Клинтон пуштена од болница


Хилари Клинтон

Хилари Клинтон

Американскиот Стејт Департмент соопшти дека државниот секретар Хилари Клинтон била отпуштена од болницата во Њујорк. Докторите кои се грижеа за нејзиното здравје соопштија дека Клинтон остварила добар напредок и дека очекуваат брзо да закрепне.
Клинтон заврши во болница поради тромб, кој се наоѓал меѓу нејзиниот мозок и череп.
XS
SM
MD
LG