Достапни линкови

logo-print

Моралес загрижен за состојбата на неговиот сојузник Чавез


Приврзаник на Хуго Чавез со неговата слика во рацете

Приврзаник на Хуго Чавез со неговата слика во рацете

Претседателот на Боливија Ево Моралес изјави дека состојбата на претседателот на Венецуела Хуго Чавез е многу загрижувачка. Моралес изрази надеж дека молитвите ќе помогнат да се спаси животот на Чавез, кој се уште се наоѓа во болница во Куба по операцијата на рак на 11 декември.
XS
SM
MD
LG