Достапни линкови

logo-print

Киднапирани седум војници во Пакистан


Пакистанските власти соопштија дека вооружена група на лица киднапирала седум војници, кои се возеле во автобус во покраината Пунџаб.
Во минатата недела беа киднапирани дваесет и тројца племенски безбедносни лица. Талибанците соопштија дека милитантите убиле 21 лице од нив. Еден побегнал, а друг бил повреден.
XS
SM
MD
LG