Достапни линкови

logo-print

Верижна сообраќајка во близина на Куманово


илустрација

илустрација

Осум возила се судриле изутрината на магистралниот пат Куманово, Крива Паланка, на седмиот километар од Куманово. Според кумановската полиција, во сообраќajката најпрвин се судриле две патнички возила, што предизвикало вержен судир и на уште едно патничко возило, минибус и две товарни возила. Кумановската полиција соопшти дека едно лице било тешко повредено, но не било во животна опасност. На магистралниот пат имало густа магла и голомразица.
XS
SM
MD
LG