Достапни линкови

logo-print

Најмалку 10 загинати во серија експлозии во Ирак


Архивска фотографија.

Архивска фотографија.

Најмалку 10 луѓе загинаа, а десетици други се ранети во серија експлозии ширум Ирак. Седум луѓе од исто семејство загинаа кога граната ги погоди нивните домови во градот Мусајаб јужно од Багдад. Властите велат дека луѓето веројатно се нападнати затоа што биле шиити. Засега никој не ја презеде одговорноста за нападите.
XS
SM
MD
LG