Достапни линкови

logo-print

Најмалку 19 загинати во бомбашки напад во Пакистан


Најмалку 19 луѓе загинаа, а 15 се повредени во експлозија на подметната бомба во автобус што превезувал шиитски аџии во Пакистан. Нападот се случил во провинцијата Балучистан. Властите велат дека бомбата била активирана со далечински управувач.
XS
SM
MD
LG