Достапни линкови

logo-print

Приведен човекот што со џип влета во опозицискиот собир во Прилеп


Илустрација.

Илустрација.

Прилепската полиција го приведе возачот кој синоќа со џип „форд експлорер“ со голема брзина се втурна во луѓето на протестниот собир на опозицијата и повреди две лица. Полицијата соопшти дека станува збор за 41-годишен прилепчанец кој бил во алкохолизирана состојба.
XS
SM
MD
LG