Достапни линкови

logo-print

Сиријска владина делегација во Москва


Делегација на сиријската влада, предводена од заменик шефот на дипломатијата Фејсал Макдад денеска во Москва разговараше со шефот на руската дипломатија Сергеј Лавров во врска со предлозите за крај на сиријскиот конфликт. До ова дојде пред разговорите на Иванов со специјалниот пратеник за Сирија Лахдар Брахими, најавени за в сабота во Москва. Брахими во почетокот на неделава во Дамаск се сретна со сиријскиот претседател Башар ал Асад.
XS
SM
MD
LG