Достапни линкови

logo-print

Кривична пријава против Шутановац


Драган Шутановац

Драган Шутановац

Српската Агенција за борба против корупцијата поднела во Обвинителството кривична пријава против поранешниот министер за одбрана Драган Шутановац поради непријавен стан во центарот на Белград. Шутановац изјави за весникот „Блиц“ дека пред неколку месеци во полицијата дал изјава во улога на граѓанин и го негира обвинението.
XS
SM
MD
LG