Достапни линкови

logo-print

Сиријска владина делегација ќе отпатува во Русија


Медиумите јавуваат дека сиријска владина делегација ќе отпатува во Русија на разговори со тамошните власти за прекин на конфликтот во Сирија. Како штѕо јавуваат „Ројтерс“ и „Итар Тас“ на чело со сиријската делегација ќе биде заменик министерот за надворешни работи Фаисал Макдад. Тој ќе се сретне со рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров.
XS
SM
MD
LG