Достапни линкови

logo-print

Нелсон Мандела пуштен од болница


Јужноафриканската влада соопшти дека поранешниот претседател Нелсон Мандела бил пуштен од болница. За време на хоспитализацијата 94 годишниот мандела добивал третман за белодробна инфекција и се оперирал од жолчен камен. Нобеловецот е испратен на домашно лекување.
XS
SM
MD
LG