Достапни линкови

logo-print

Времето денеска облачно


Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со локален слаб дожд, особено во западните делови од земјава. Ќе дува слаб ветер од југозападен правец. Утринската температура се движи од минус три до еден, а дневната од пет до 12 степени. Во Скопје времето ќе биде променливо облачно со услови за слаб дожд.
XS
SM
MD
LG