Достапни линкови

logo-print

Груевски жали за исфрлањето новинари од Собранието


Премиерот Никола Груевски изрази жалење за отстранувањето на новинарите од галеријата на Собранието од каде ја следеа собраниската седница на која требаше да се дебатира за буџетот и истакна оти тоа не требало да се случи.

„Веројатно во целиот тој хаос се донела таква проценка која според мене не требало да се донесе. Меѓутоа се донела таква проценка и се случило тоа што се случило. Најдобро за тоа да се обратите во Парламентот. Се надевам дека на некој начин ќе се најде разбирање односно ќе има дијалог помеѓу луѓето во Парламентот и новинарите“, рече Груевски.
XS
SM
MD
LG