Достапни линкови

logo-print

Индија се крена против насилството врз жените


Властите во Индија соопштија дека еден полицаец им подлегнал на повредите здобиени за време на судирите со демонстрантите во Њу Делхи. Во демонстрациите што избувнаа во Њу Делхи во неделата, по силувањето на една девојка во автобус, дојде до судири со полицијата, при што беа повредени над 50 полицајци. Индискиот премиер Манмохан Синг повика на смиреност и се заложи за казнување на силувачите.
XS
SM
MD
LG